• Kolory ścian i dodatków do brązowych mebli

  brązowe biurko w szarym pokoju

  brązowe meble # brązowe meble jakie ściany # brązowe meble jakie dodatki # brązowe meble jaki kolor ścian # brązowe meble do salonu # szare ściany i brązowe meble # szary pokój brązowe meble

  Urządzanie wymarzonego wnętrza to nie tylko przyjemność, ale również wyzwanie. Stworzenie harmonijnej przestrzeni wymaga odpowiedniego dobrania kolorów i pasujących do siebie dodatków.  Obecnie, dużą popularnością cieszą się wnętrza w stylu loft i industrialnym. Charakteryzują się one prostotą, co idealnie pasuje do panującego w niemal każdej dziedzinie nurtu eko. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do tworzenia mebli w tym stylu jest drewno.

  Brąz to kolor, który zdecydowanie przeważa w loftowych i industrialnych wnętrzach.

  Kolory wnętrza – jak dobierać?

  Dobór kolorów we wnętrzu nie zawsze jest oczywisty. Bardzo łatwo jest przesadzić i zamiast zamierzonego efektu, stworzyć chaotyczne i niespójne wnętrze.

  W jaki sposób dobrać kolory, by do siebie pasowały? Eksperci od house-coachingu zalecają korzystanie z tzw. koła barw.

  To najlepszy sposób, by wybrać kolory, które idealnie do siebie pasują. Koło barw to zestawienie wszystkich kolorów występujących w przyrodzie. Dla uproszczenia są one ułożone na modelu koła, w kolejności, w jakiej występują jako widmo światła białego.

  Kolory pasujące do sobie to takie, które są umieszczone po przeciwległej stronie.

  W zależności od potrzeb można wybrać dwa lub trzy kolory znajdujące się od siebie w równej odległości. To gwarancja idealnej kompozycji kolorystycznej.

  Brązowe meble, a kolor ścian – jak wybrać idealne tło?

  Brąz to kolor bardzo często pojawiający się w naturze. Nie dziwi więc fakt, że właśnie sama natura podpowiada nam najlepsze połączenia kolorystyczne. Brąz jest uniwersalny, pasuje zarówno do salonu, jak i jadalni.

  Nadaje pomieszczeniom naturalności, ale też elegancji. We wnętrzach inspirowanych naturą meble, zazwyczaj drewniane, doskonale prezentują się w połączeniu z butelkową zielenią czy musztardowym żółtym. W pomieszczeniach bardziej eleganckich sprawdzą się ściany w kolorze granatu lub jasnych odcieniach błękitu.

  Ekskluzywne i ponadczasowe wnętrze można skomponować, decydując się na zdecydowany kontrast. Taki efekt można uzyskać, wybierając kolor ścian w kolorze kości słoniowej. Ten odcień doskonale pasuje do wszystkich odcieni brązu.

  Biały kolor ścian nadaje wnętrzom nieco bardziej chłodnego klimatu, przez co stwarzają wrażenie surowych i mniej przytulnych.

  W zależności od końcowego efektu dobrze będą wyglądały również ściany w odcieniach karmelu i kawy.

  Dodatki do brązowych mebli – na co zwrócić uwagę?

  Umiar jest kluczem, aby stworzyć wnętrze, w którym będziemy z radością spędzać czas. Urządzając pomieszczenie, warto przyjąć zasadę trzech, maksymalnie czterech kolorów. Zbyt duża ilość kolorów powoduje chaos i brak spójności.

  Decydując się na brązowe meble, warto pomyśleć o dodatkach uzupełniających. Mogą to być na przykład:

  • tekstylia – koce, pledy, poduszki, zasłony
  • dywany
  • ozdobne ramki
  • ceramika i szkło – wazony, świeczniki
  • oświetlenie – lampy z kloszem lub bez
  • wiszące półki
  • rośliny
  • ozdobne okucia mebli

  Pomysły na aranżację – brązowe meble do salonu w stylu loft

  Styl loftowy przywodzi na myśl hale fabryczne. Połączenie tego stylu z drewnem tworzy unikalny i oryginalny klimat we wnętrzu.

  Jak uzyskać taki efekt we własnym salonie? Brązowe meble warto zestawić z ceglaną ścianą lub odcieniami szarości.


  Zobacz też: Jak zaplanować sypialnię krok po kroku? | Sofa czy narożnik? Czyli jak wybrać wypoczynek do salonu? | Kuchnia loft – jakie meble wybrać?


  Dodatki do tego typu wnętrz to przede wszystkim przestrzenne bryły wykonane z czarnego metalu. Mogą to być oryginalne lampy wiszące lub stołowe, lampiony i półki ścienne. Dobrze wyglądają też dywany czy koce z geometrycznymi wzorami.

  Pomysły na aranżację – elegancja i prostota

  Brązowe meble, szczególnie te wykonane z drewna, nadają się również do eleganckich wnętrz. Styl glamour nie musi być przesadzony. Brązowe meble idealnie pasują do białych lub szarych ścian.

  Aby podkreślić elegancki charakter wnętrza, warto pomyśleć o złotych dodatkach – mogą to być ozdobne okucia, ramki na zdjęcia, wazony, a nawet stolik kawowy. Tak urządzone pomieszczenie będzie wytworne, a równocześnie harmonijne.

  Najczęstsze błędy podczas aranżacji wnętrz

  Brąz to kolor ciepły, jednak, aby wydobyć jego głębię, należy go zestawić z odpowiednimi barwami. Brązowych mebli nie należy łączyć z odcieniami czerwieni i różu, szczególnie fuksją, bordowym czy wiśniowym. To zbyt ciężkie połączenie, które tworzy bardzo przytłaczający efekt we wnętrzu.

  Innym błędem, który można spotkać podczas urządzania wnętrz, jest wybór zbyt wielu kolorów. Aby stworzyć harmonijne wnętrze, wystarczą trzy maksymalnie cztery barwy.

  Zbyt duża ilość dodatków również nie jest wskazana, dobrze jest wybrać jeden, spójny styl. Wybierając dodatki, zawsze warto pomyśleć o roślinach. Pasują do każdego stylu i tworzą przytulny klimat.

  Decydując się na brązowe meble, warto pamiętać o odpowiedniej kolorystyce pomieszczenia i stosownych dodatkach. To niezbędne elementy, aby stworzyć miejsce, w którym będziemy ładować nasze baterie każdego dnia.

  brązowe meble i dodatki