Meble do salonu loft to nowy wymiar w meblarstwie. Styl loftowy nawiązuje do poprodukcyjnych hal i przemysłowych magazynów. Obecne są w nim surowe ściany z cegły lub betonu i meble o prostym kształcie wykonane z podstawowych, trwałych materiałów takich jak metal, stal i lite drewno, które optycznie ociepla surowe wnętrza. Mimo swojego zimnego charakteru, styl industrialny jest obecnie bardzo popularny, kojarzy się z luksusem i przestronnymi apartamentami. Jednak loftowe wnętrza nie są zarezerwowane wyłącznie dla większych przestrzeni. Salon w industrialnym stylu możesz urządzić także w mniejszym mieszkaniu. Meble do salonu loft to duża różnorodność brył i możliwości.

Przedstawiamy ofertę nowoczesnych mebli do salonu loft, dzięki którym stworzysz prawdziwy loft w każdym wnętrzu.

Salon to z pozoru najłatwiejsze miejsce do aranżacji. Nie musi być aż tak funkcjonalny, jak np. kuchnia czy przedpokój, gdzie najczęściej na ograniczonej przestrzeni musimy zmieścić jak najwięcej praktycznych mebli i sprzętów. Jednak wystrój salonu w dużej mierze jest wizytówką domowników, a sam pokój dzienny miejscem, w którym spędzają oni większą część dnia, dlatego powinien być urządzony ze smakiem. Styl industrialny jest jednocześnie praktyczny i gustowny. Minimalistyczne wnętrza, w których każdy element pełni konkretną funkcję, a ilość dodatków jest ograniczona do minimum, są estetyczne i optycznie wydają się większe. Każde z wnętrz w stylu loftowym jest inne.

Za pomocą poszczególnych elementów można urządzić salon w bardziej lub mniej surowym klimacie.

Bazując na skandynawskiej prostocie, można wprowadzić do pomieszczenia tylko poszczególne meble i dodatki w stylu industrialnym. Wnętrza nowoczesne i modernistyczne wydadzą się dzięki temu bardziej przytulne. Dobrym rozwiązaniem jest dodanie mebli i dodatków z litego drewna, tekstyliów i nowoczesnych obrazów, które ocieplą zimny klimat loftu.

Zalety stylu industrialnego w salonie

Styl industrialny często spotykany jest w siedzibach biur, twórczych atelier i salach konferencyjnych. Swoją popularność zawdzięcza temu, że przestronne i widne wnętrza pobudzają kreatywność.

Ograniczenie zbędnych elementów i dodatków nie rozprasza i pozwala w pełni skupić się na pracy.

Wraz ze wzrostem popularności loftów ludzie coraz częściej wybierają ten styl również do swoich mieszkań. W końcu kto nie chciałby odpocząć po ciężkim dniu w tak minimalistycznej przestrzeni? Z industrialnymi meblami do salonu z naszej oferty stworzysz wnętrze, w którym każdy będzie czuł się dobrze.

Surowa cegła na ścianie, poprzemysłowe oświetlenie i widoczne przewody elektryczne to elementy charakterystyczne dla loftowego stylu. Możesz jednak wykorzystać tylko niektóre z nich. Sam wybierz, jaki klimat będzie miał Twój salon. Przedstawiamy bogatą ofertę mebli o prostych bryłach, które wpisują się w najnowsze trendy i będą uzupełnieniem wnętrza w każdym nowoczesnym stylu.