• Wokół stołu typu loft

  stół typu loft w pomieszczeniu

   stół loft # stół dębowy loft # stół w stylu loft # stół do jadalni # stół drewniany # stół loft industrial # stół nowoczesny # stół do salonu # stół do jadalni # stoły okrągłe

  Stoły w stylu loft i industrialnym to idealna propozycja dla osób lubujących się w surowej formie i wyglądzie zimnej stali.


  Spis treści


  Stoły industrialne wykorzystywane są obecnie w wielu różnych pomieszczeniach. Świetnie sprawdzają się zarówno jako duży stół w domowej kuchni lub jadalni, jak również solidny stół konferencyjny w firmie.

  Jednak co wyróżnia tego typu stoły, jakie są największe korzyści jakie niesie ze sobą użytkowanie stoły w stylu loft?

  Trwałość przede wszystkim

  Stoły industrialne jak i styl loft ogólnie, to bardzo popularny trend w budownictwie mieszkaniowym. Mimo to, warto pamiętać o jego korzeniach. U podstaw mebli loftowych leży przede wszystkim przemysłowa użyteczność i wytrzymałość.


  Stół rozkładany w stylu loft

  Stół rozkładany w stylu loft


  Stoły przemysłowe wykorzystywane były i są przede wszystkim do ciężkich prac. Zarówno ręcznych, jak również z wykorzystaniem niekiedy ciężkich maszyn. Obróbka drewna lub metalu, prace szwalnicze lub prace produkcyjne wymagały solidnych, stabilnych stołów.

  Nowoczesne stoły loft, inspirowane wzornictwem przemysłowym, wykonane są z wytrzymałych materiałów i wysokiej jakości komponentów. Konstrukcja tego typu mebli tworzona jest przy wykorzystaniu niezwykle wytrzymałego materiału jakim jest stal.

  Stal jest nie tylko bardzo odporna na działanie warunków zewnętrznych, ale również odporna na plamy, wszelkiego rodzaju zarysowania i uderzenia. Stalowa konstrukcja to również najlepsza gwarancja stabilności.

  W dobie ogromnej ilości, niskiej jakości mebli, cechy takie jak wytrzymałość i stabilność są coraz bardziej poszukiwane. Dlatego kierować się dewizą, iż stół nie musi być w kolorze mebli, ale stół koniecznie musi być solidny.

  Adaptacja do pomieszczenia

  Ponownie, odnosząc się do specyfiki stołów przemysłowych. Stół powinien być odpowiednio dopasowany do pomieszczenia pod względem wielkości. Rozmiar stołu powinien umożliwiać swobodne poruszanie się wokół niego.

  Podobnie jest w przypadku stołów typu loft dedykowanych do domu i biura. Z tą jednak różnicą, iż nowoczesne stoły industrialne to również świetnie przemyślany design.

  Stoły industrialne dostępne są nie tylko w różnych wysokościach, długościach i szerokościach. Obecny design stołów loft to zarówno proste, czteronożne konstrukcje, jak również meble bardzo finezyjne.

  Solidne dębowe blaty, ozdobione mogą być tzw. kanionem żywicznym, a podstawy przyjmować mogą bardzo różną formę.

  W ten sposób stół loft pełni nie tylko rolę solidnego mebla, na którym polegać można zawsze. To także wspaniała ozdoba wnętrza.

  Okrągłe stoły typu loft

  Ogromna popularność stołów loft w budownictwie mieszkaniowym, doprowadziła do odejścia od tradycyjnej formy stołu kwadratowego lub prostokątnego. Bardzo popularnym trendem stały się okrągłe stoły loft, które pełnią rolę zarówno stołów do jadalni, jak również mniejszych stolików kawowych.


  okrągły stół Loft

  Stół okrągły Loft


  Pomimo nieco innej formy, stoły te nadal charakteryzuje wysoka wytrzymałość i stabilność. Blaty wykonane są litego drewna dębowego, umieszonego na solidnej, stalowej podstawie.

  Solidne blaty z litego drewna

  Styl industrialny to przede wszystkim wykorzystanie naturalnych materiałów. Aby zachować trwałość, funkcjonalność i wygląd mebla przez wiele lat konieczne jest wykonanie blatu z litego drewna.

  Blaty dębowe

  Dąb to drewno nie tylko trwałe, ale również piękne. Jest to dość ciemny typ drewna, o dosyć ciepłym odcieniu żółci i pomarańczy. Jego naturalne wybarwienie delikatnie kontrastuje z chłodnymi barwami pomieszczeń loftowych.

  Z uwagi na wysoką wytrzymałość, blaty dębowe są często stosowane w kuchni i jadalni.

  Blaty jesionowe

  Jesion jest równie twardym gatunkiem drewna jak dąb. Szczególną uwagę przykuwa jego bardzo zróżnicowana kolorystyka. Drewno odcieniach ciemnego brązu, miejscami rozjaśniającego się i wpadającego w kolor lekko rudawy i pomarańczowy. Miejscami pojawiają się niemalże białe smugi.

  Rysy słojów tworzą wyraźne, charakterystyczne fale.

  Blaty z drewna egzotycznego

  Drewno egzotyczne to trzeci, najczęściej wykorzystywany materiał na blaty stołów loft. Cieszy się szczególnie dużą popularnością we wnętrzach urządzonych w stylu „soft loft”. We wnętrzach tego typu, drewno egzotyczne stanowi dopełnienie lub zaakcentowanie nieco mniej surowego wystroju.

  Najczęściej wybierane gatunki to merbau, jatoba, teak i wenge.