• Meble loft według indywidualnego projektu

  Meble loftowe – co mamy do wyboru?

  Oferta mebli loftowych obejmuje wszystkie typy elementów wyposażenia wnętrza – od stołów i stolików, przez stoliki i kanapy, aż po szafy, regały, komody i lustra. To oznacza, że w stylu industrialnym możemy urządzić absolutnie każde pomieszczenie w domu – sypialnię, salon, jadalnię, łazienkę, a nawet kuchnię.

  Na tym jednak nie koniec. Loft świetnie wygląda także w gabinetach i biurach. Jest eleganckim i niebanalnym pomysłem na aranżację miejsca pracy, które z pewnością zwróci uwagę naszych klientów czy partnerów biznesowych oraz podkreśli prestiż firmy.

  Aby uzyskać odpowiedni efekt wystarczy kilka mebli loftowych, np. drewniany stół, biurko czy regał loft na książki i dokumenty. Industrial ceni sobie minimalizm przekazu. Jeden – dwa mocne akcenty są w stanie lepiej wyrazić charakter wnętrza oraz jego właściciela niż komplety tworzone w masowej produkcji. 

  Z czego wykonuje się meble loftowe? 

  Podstawą mebli loftowych jest drewno. Do ich wykonania najczęściej wykorzystuje się dąb, który jest trwały i posiada ciekawy rysunek usłojenia. Nadaje on meblom szlachetnego wyglądu, a także jest gwarancją, że będą nam one służyć przez lata. To zupełne przeciwieństwo stołów czy szafek z sieciówek. Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna, dlatego każdy ręcznie robiony mebel będzie jedyny w swoim rodzaju. 

  Najlepszym towarzyszem drewna jest dla mebli loftowych metal. Surowe ramy, okucia rodem ze starej fabryki w postaci prętów, profili stalowych, siatek, designerskich zamków lub zawiasów – to wszystko świetnie pasuje do naturalności dębu. Wykończenie tych elementów lakierem bezbarwnym albo pomalowanie ich na kolor czarny, grafitowy lub biały, sprawią, że meble loftowe będą miały jeszcze bardziej indywidualny charakter.

  Jakie wnętrza lubią meble loftowe? 

  Nie musimy dysponować opuszczoną fabryką, aby urządzić sobie loft. Industrial można bowiem wprowadzić do każdego domu czy biura – zarówno kawalerki, jak i obszernego apartamentu. Chociaż nie bez przyczyny meble loftowe najlepiej prezentują się na otwartych przestrzeniach, w towarzystwie betonu, szkła czy cegły. Sięgając bowiem do źródeł tego stylu, zobaczymy, że właśnie tak wyglądały pierwsze lofty, aranżowane w starych magazynach i zakładach przemysłowych. 

  Jeśli chcemy przełamać surowość industrialu, można to zrobić, wprowadzając więcej drewna, tapicerowaną kanapę z wygodnymi poduszkami czy miękki dywan. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to właśnie w tych elementach poszaleć nieco z kolorami. Butelkowa zieleń, granat czy kobalt świetnie łączą się bowiem z szarością betonu, bielą ścian czy czernią metalu. Nie bójmy się eksperymentów. Do odważnych loft należy!