Zielona kanapa w salonie

zielona kanapa w salonie

salon z zieloną kanapą # salon z zielonym narożnikiem # salon z zieloną sofą # kolor ścian # kolor podłogi # salon zloto zielony

Zieleń jest kolorem silnym i dominującym. Aby zielona kanapa prezentowała się dobrze, należy umiejętnie dopasować całą aranżację salonu.


Spis treści


Celem jest dobranie pozostałych elementów wystroju w taki sposób, aby był przyjemny w odbiorze i nie przytłaczał wnętrza. To zadanie wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

W jakich wnętrzach sprawdzi się zielona sofa?

Symbolizuje wzrost i rozwój. Wnętrze z nią jako motywem przewodnim będzie zdawać się pełne dobrobytu i zdrowia — zieleń.

Zielone meble w domach i mieszkaniach, szczególnie zielone sofy, cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością. Istnieje wiele ciekawych odcieni tej barwy. Zgniła zieleń, zieleń butelkowa czy malachitowa to tylko niektóre z opcji.

Kanapa w tym kolorze będzie jednym z najważniejszych elementów wystroju salonu, dlatego warto dobrać ją odpowiednio do panującego w nim stylu.

Przytulnie i industrialnie

Dzięki swojej wyrazistości zielona sofa będzie wyglądać znakomicie we wnętrzu klasycznym i skandynawskim. Jeszcze lepiej może zadziałać w pomieszczeniach utrzymanych w surowym, industrialnym stylu. Przełamie zimną, surową stylistykę tego typu wnętrz.

Z tego samego powodu zielona kanapa doskonale wygląda również we wnętrzach boho. Wtopi się ona w pełen nawiązań do natury design z lat 70.

Hitem ostatnich lat jest boho-loft, czyli estetyka łącząca te dwie stylistyki. I w niej zastosowanie zielonej kanapy może być idealnym wyborem.Zielona sofa to bardzo uniwersalna opcja, którą umiejętnie można wpasować do każdego stylu wnętrzarskiego.

Zielona sofa, a oświetlenie salonu

Zieleń to kolor nawiązujący do natury, dlatego też dobrze prezentować się będzie w otoczeniu ciepłych i przyjemnych dla oka barw.

Delikatne, rozproszone światło idealnie podkreśli naturalny charakter zielonej sofy i stworzy przytulną atmosferę w salonie.

Warto zadbać o oświetlenie w kilku miejscach w pomieszczeniu, by uzyskać efekt przyjemnego rozświetlenia. Można zastosować różnego rodzaju kinkiety, lampy podłogowe czy stojące zapewniające jasność, które nie razi w oczy i pozwala na odpoczynek.

Jaki kolor pasuje do zielonej kanapy?

Zielone meble wypoczynkowe to ciekawa propozycja dla osób, które cenią sobie uniwersalność i ponadczasowość w wystroju wnętrz. Jednak, aby uzyskać spójny efekt, warto odpowiednio dobrać kolory ścian, zasłon, mebli, dywanów, podłóg itp.

Często wybierane zestawienia kolorystyczne to:

  • zieleń i biel
  • zieleń i beż
  • zieleń i żółć
  • zieleń i róż
  • zieleń i odcienie metaliczne
  • zieleń i brązy

Ważne, aby dokładnie przemyśleć swój wybór i upewnić się, że kolory ze sobą harmonizują, a przestrzeń nie będzie przytłaczająca.

Delikatna zieleń może być także doskonałym tłem dla akcentów w innych, mocnych barwach, tj. czerwień czy niebieski. Dzięki temu salon będzie wyglądał oryginalnie i nowocześnie.


Zobacz też: Sofa do małego salonu – na co zwrócić uwagę? | Sofa czy narożnik? Czyli jak wybrać wypoczynek do salonu?


Podłogi i ściany w pomieszczeniu z zieloną sofą

Jeśli chodzi o wystrój ścian i podłóg, powinny one podbijać zieleń kanapy, zamiast z nią konkurować.

Właściwie dobrane parkiety i fasady mogą sprawić, że kanapa stanie się gwiazdą salonu.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą wszystkie wybory monochromatyczne, w kolorach ziemi. Do tego można dołączyć skrajne odcienie między zielenią a brązem — szarości i musztardy.

Paleta jest szeroka i pozwala na stworzenie spójnej i atrakcyjnej aranżacji.

Jakich barw unikać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jakie kolory nie pasują do zielonego we wnętrzach. Wszystko zależy od odcienia zieleni i innych barw, z jakimi chce się ją połączyć. Warto unikać łączenia zbyt wielu kolorów, które mogą się ze sobą gryźć.

Trudno będzie osiągnąć estetyczny efekt, łącząc zielony z mocnymi, kontrastowymi kolorami: czerwienią, pomarańczem czy fioletem.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie przed próbą połączenia zieleni z bardziej nieoczekiwanymi barwami. W aranżącjach wnętrz warto zachować umiar i delikatność. Pozwoli to uniknąć efektu wnętrza przytłaczającego.

Inspiracje dla salonu z zieloną kanapą

Nieoczywiste rozwiązania sprawiają, że goście zachwycają się salonem i chętnie go chwalą. Poniżej opisujemy najlepsze sposoby na wykorzystanie zielonej sofy w salonie. Jest to inspiracja, można ją dowolnie wykorzystać w swoim wnętrzu.

Zielona kanapa i brudny róż

Brudny róż może dodać ciepła i romantycznego nastroju do wnętrza. Zestawienie nieoczekiwane, rzadko wybierane, ale bardzo zgrane kolorystycznie. Różowy można z sukcesem umieścić na ścianach, ale zalecane są też wszelkie dodatki w tym kolorze.

Poduszki lub narzuty na zielonej sofie, zasłony i firanki potęgują przytulność wnętrza i nadają mu indywidualności.

Biel i nowoczesność

Zielona kanapa i białe ściany

Fani minimalizmu cenią kombinacje tworzące eleganckie i nowoczesne przestrzenie. Białe pomieszczenie będzie świetnie współgrać z ciemnozieloną sofą, dzięki kontrastowi, jaki ten kolor tworzy z jasnym tłem. Można rozważyć dodanie dodatków w kolorach szarym lub czarnym, aby nadać wnętrzu mniej sterylny wygląd.

Ważne jest również, aby zadbać o odpowiednie oświetlenie, aby podkreślić atuty ciemnozielonej kanapy. Modyfikacja oświetlenia może całkowicie zmienić klimat pomieszczenia z ponurego na przytulne.

Złoto i zieleń w salonie

Przepych i blichtr to estetyka, która przez jednych jest znienawidzona, a przez innych uwielbiana. Złoto i zieleń w salonie mogą prezentować się bardzo elegancko i luksusowo. Złote dodatki do zielonej kanapy podkreślą charakter pomieszczenia i dodadzą mu blasku.

Złote akcenty w postaci poduszek, lamp i ram obrazów dobrze wkomponują się w przestrzeń. To klasyczne połączenie, którego nie można zignorować.

Pełna zieleń w salonie

Zielona sofa i fotel mogą stanowić świetne uzupełnienie ścian w tym samym kolorze i stworzyć spójną całość. W tym wypadku nie trzeba zastanawiać się, czy kolory będą do siebie pasować. Drobne akcenty w innej barwie, np. białej, dodadzą lekkości i urozmaicą całe wnętrze.

Skomponowanie wszystkich elementów pomieszczenia w jednym kolorze jest tradycją wywodzącą się z dworów królewskich.

Czy zielona kanapa sprawdzi się w małym salonie?

Zielona kanapa może sprawdzić się w małym salonie i wyglądać bardzo efektownie. Dobrze dobrana doda optycznej przestrzeni i lekkości wnętrzu.

W połączeniu z jedną dużą rośliną zielona sofa stworzy przytulny i ciepły klimat w pomieszczeniu.

Jednocześnie masywne monstery i areki przykuwają uwagę. Dzięki temu nie ma konieczności dobieranie większej ilości dodatków.

Zielona kanapa w salonie – elegancja i świeżość

Konsekwencja jest kluczem do stworzenia idealnego pomieszczenia reprezentacyjnego.

Uzyskanie estetycznego efektu wymaga uprzedniego zaplanowania każdego elementu aranżacji.

Powyższe wskazówki z pewnością pozwolą stworzyć piękny salon z zieloną kanapą!

5/5 - (1 vote)