• Kuchnia loft – jakie meble wybrać?

  Kuchnia - loft - industrial

  # kuchnia loft # meble kuchenne loftowe # kuchnia w stylu loftowym # kuchnie w stylu loft # kuchnia loft industrial # nowoczesna kuchnia loftowa

  Styl loftowy miał swój początek w bohemie artystycznej Nowego Jorku, gdzie po raz pierwszy takie wnętrza zostały zaadaptowane jako pracownie artystyczne. Niewiele później styl ten pojawił się w przestrzeniach mieszkalnych.


  Spis treści


  Meble dobrane do stylu budynku

  Pierwsze mieszkania w stylu loft opierały się przede wszystkim o wygląd i infrastrukturę budynku. Stanowiły one wiodący element aranżacji, do którego dobierano meble i dekoracje.

  W ten sposób nie tylko oszczędzano na remontach, ale również była to możliwość stworzenia zupełnie nowych aranżacji.

  Cechy charakterystyczne stylu loft

  We wnętrzach loftowych eksponowane są wszelkie elementy instalacji oraz systemy wentylacyjne.

  Bardzo częstym elementem są również cegły na ścianach i oświetlenie o charakterze przemysłowym. Wnętrza charakteryzowały się także wysokim sufitem oraz dużymi oknami zapewniającymi doświetlenie.

  Nowoczesny loft

  Cechami charakterystycznymi współczesnych mieszkań w stylu industrialnym pozostały:

  • ergonomia
  • odsłonięte elementy konstrukcji i instalacji budynku
  • ściany w części bądź całości pokryte cegłą czerwoną lub białą
  • odsłonięte okna

  Wnętrza loft często łączą w jedność różne pomieszczenia. Kuchnia często łączy się z jadalnią i salonem. W ten sposób powstaje jedna duża przestrzeń. Jako oświetlenie stosowane są duże, metalowe lampy, zwisające z sufitu żarówki, kinkiety przemysłowe lub same żarówki.

  Wnętrza loft ukierunkowane są na uzyskanie możliwie największej swobody.

  Zobacz też: Biuro w stylu loftowym

  Kuchnie loft

  W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się kuchnie urządzone w stylu loftowym. Kuchnie industrialne tworzone są w mieszkaniach jak również w lokalach gastronomicznych – zwłaszcza tych, z tzw. otwartą kuchnią.

  Kuchnie loftowe charakteryzuje przede wszystkim ergonomia. Często stanowi ona część wspólną wraz z jadalnią lub salonem, bez strefy wyraźnie wydzielonej ścianą czy ściankami działowymi.

  Kolory w kuchni loft

  Ten nowoczesny styl kuchni opiera się przede wszystkim o surowe materiały. Kolory w kuchni loft kojarzone powinny być przede wszystkim z drewnem, metalem, szkłem, a także cegłą i betonem, które nadają mocny charakter przestrzeniom na planie otwartym.

  Często stosowanym szablonem kolorystycznym są śnieżno białe ściany w połączeniu z kolorowymi akcentami na centralnych elementach. Często stosowane są również stylowe, metaliczne dodatki oraz złote lub miedziane wykończenia.

  Prosty układ

  Obencne ceny nieruchomości sprawiają, iż każda przestrzeń jest na wagę złota. Pomieszczenia zatem stają się coraz bardziej wielofunkcyjne.

  Tworząc połączenie kuchnia – jadalnia – salon, kluczowy element stanowi stworzenie harmonijnej przestrzeni z określonymi obszarami. Wyspa kuchenna to świetna przegroda, a także miejsce do pracy i jadalnia.

  Wszelkiego rodzaju otwarte półki i regały pozwalają wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni.

  Mała kuchnia w stylu loft – tak to możliwe

  Kompaktowe, solidne meble to motyw przewodni w nowoczesnych kuchniach loftowych. Dzięki smuklejszym profilom szafki bez uchwytów doskonale sprawdzają się w mniejszych przestrzeniach. Proste bryły umożliwiają stworzenie kuchni loft nawet w nieco mniejszych pomieszczeniach.

  Szafki kuchenne sięgające sufitu oraz zgrupowane ciągi szafek stojących, pozwalają zmaksymalizować powierzchnię przechowywania.

  Naturalne materiały

  Meble kuchenne w stylu loft to przede wszystkim surowe materiały. Produkty z naszej oferty wykonane są z ciężkiego, litego, niefarbowanego drewna. Wykorzystywane surowce to dąb, jesion lub drewno egzotyczne (zwłaszcza gatunki teak, merbau, jatoba czy wenge).

  Meble loft z naszych kolekcji zachowują naturalny wygląd surowca z widocznym usłojeniem.